BAŞKAN AKMAN’IN, ‘15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’ MESAJI

BAŞKAN AKMAN’IN, ‘15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’ MESAJI

BAŞKAN AKMAN’IN, ‘15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’ MESAJI

 

 

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 15 Temmuz günü milletin iradesini her şeyin üzerinde gören ve bu uğurda şahadet şerbetini içen şehitleri rahmet, gazi ve demokrasi nöbetçilerini de saygı ve minnetle andığını kaydetti. 

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisine yuvalanan hain terör örgütü FETÖ üyelerinin gerçekleştirmeyi planladığı darbe girişiminin milletin zaferiyle sonuçlandığını belirtti. FETO Terör örgütünün milli birlik ve beraberliğe yönelik gerçekleştirmek istediği hain darbe girişimi karşısında aziz milletimizinCumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sel olup meydanlara aktığını dile getiren Başkan Akman, “Gözlerini kırpmadan milletin üzerine ateş edenler, milletin korkacağını, meydan ve sokakları kendilerine bırakıp evlerine çekileceğini sandılar. Fakat milletimiz, üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmadı ve meydanları darbecilere bırakmadı” dedi. 

 

Hain darbe girişim nedeniyle 250 vatan evladının şehit olduğunu ve 2 bin 500'e yakın vatandaşıise gazi olduğunu hatırlatan Başkan Akman, “Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyorum” ifadelerini kullandı. 

 

İslam inancına göre ‘Şehitlik makamının Peygamberlikten sonraki en yüksek makam olduğunu ifade eden Başkan Akman, “Ondan sonra gelen makam gaziliktir. Bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak, her bir köşesine özgürce ulaşabiliyorsak muhakkak ki şehitlerimizin ve gazilerimizin bunda büyük payı vardır. Bir an bile tereddüt etmeyen vatan evlatları oldukça ne darbeler ne de başka hain girişimler bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır. O nedenle hep birlikte 15 Temmuz’u Unutmayacağız ve Unutturmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu