BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN, ‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ MESAJI

BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN, ‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ MESAJI

BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’IN, ‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ MESAJI

Belediye Başkanımız Salih Akman, ’24 Kasın Öğretmenler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkanımız Salih Akman yayımladığı mesajında, dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olan öğretmenliğin;  emek, sabır, fedakarlık ve hoşgörünün en yüksek manada sergilendiği ulvi görevlerden biri olduğunu söyledi. Bu onurlu ve kutsal mesleği yapan öğretmenlerin, cehaletle savaşın en keskin kılıcı olduğunu dile getiren Başkanımız Salih Akman, “Öğretmenler, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlardır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, ülkemizin de bu vesileyle geleceğine yön vermektedir” dedi.

‘ÖĞRETMENLERİMİZ 2023 HEDEFİNDE BÜYÜK PAY SAHİBİDİR’

Kendisinin de bir öğretmen olduğunu ve Türkiye’nin değişik bölgelerinde görev yaptığını dile getiren Başkanımız Salih Akman, “Hayatın merkezine insanı alan, önce insan diyen, insanı yaşat ki devlet yaşasın, felsefesiyle hareket eden bir medeniyetin varisleri olarak; kişiliğimizin belirlenmesinde, yetişmemizde, hayata dair kanaatlerimizin, düşüncelerimizin oluşmasında büyük emekleri olan öğretmenlerimiz 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyen Türkiye’nin geleceğinin inşasında büyük pay sahibidir” şeklinde konuştu. 

Öğretmenlik mesleğinin; aynı zamanda bu ülkeye ve yeni nesillere adanmış bir hayatı da ifade ettiğini vurgulayan Başkanımız Salih Akman, “Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin de ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.