TUŞBA BELEDİYEMİZDEN, ‘30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI YAMAÇ PARAŞÜTÜ’ ETKİNLİĞİ

TUŞBA BELEDİYEMİZDEN, ‘30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI YAMAÇ PARAŞÜTÜ’ ETKİNLİĞİ

TUŞBA BELEDİYEMİZİN ‘30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI YAMAÇ PARAŞÜTÜ’ ETKİNLİĞİ

Tuşba Belediyemiz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Van Sportif Havacılık Kulübü ile ortaklaşa yamaç paraşütü ve Van Gölü sahilinde çevre temizliği etkinliği düzenledi.

Van şehir merkezinde 35 kilometre uzaklıkta bulunan Ayanis Mahallesi’nin kuzeybatısındaki tepenin üzerine kurulan Ayanıs Kalesi’nde startı verilen etkinliğe Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman ile Belediye Başkan Yardımcımız Necati Yertürk, birim müdürlerimiz ile Van Sportif Havacılık Kulübü üyeleri katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Yamaç Paraşütü’ne katılan Van Sportif Havacılık Kulübü sporcuları,  gökyüzünde Türk Bayrağı’nı dalgalandırdılar. Van Gölü’ne hakim bir konumda bulunan Ayanıs Kalesi’nden havalanan paraşüt sporcuları, bir müddet gökyüzünde süzüldükten sonra sahile iniş yaptılar.

Başarılı bir şekilde Van Gölü sahiline iniş yapan gençler, daha sonra Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman ile birlikte her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin gittiği sahilde çöp topladılar. Van Gölü sahiline atılan çöpleri katılımcılarla toplayan Başkanımız Salih Akman, bu tür etkinliklerin artırarak Tuşba İlçesi’nin turizm potansiyelini ortaya çıkararak tanıtımına katkı sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi. Başkanımız Salih Akman, “Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Tuşbamız, coğrafyası ve iklimi ile yeni bir cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Tuşba İlçemiz, hem yamaç paraşütü hem de deniz turizmi için gerekli olan uzun kıyıları, temiz deniz suyu, mavi bayraklı plajı, uygun kumsalları, doğal ve tarihi güzelliklerin yanında, uygun iklim koşullarına da sahip olması nedeniyle turizm alanında büyük bir gelişme göstermektedir “dedi.