TUŞBA’DA OKUL BAHÇELERİ KARDAN TEMİZLENİYOR

TUŞBA’DA OKUL BAHÇELERİ KARDAN TEMİZLENİYOR

TUŞBA’DA OKUL BAHÇELERİ KARDAN TEMİZLENİYOR

Tuşba Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, bir haftadır ara verilen eğitim ve öğretimin yarın başlamasından dolayı okulların bahçelerinde karları temizliyor.

Yaklaşık bir haftadır Doğu Anadolu Bölgesini etkisi altına alan kar yağışı ve olumsuz hava şartları tüm bölgede olduğu gibi Tuşba ilçesinde de hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Van il genelinde bir hafta ara verilen eğitim ve öğretimin ardında yarın öğrencilerin ders başı yapması bekleniliyor. Öğrencilerin yarın okullarına gidecek olmasından dolayı Tuşba Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, okulların bahçelerinde kar temizleme çalışması başlattı. İlçe genelinde kapanan ana ve ara yolları temizleyen ekipler, okul ve halkın ortak kullanım alanları olan cami ve taziye evlerinin bahçelerindeki kar temizleme çalışmalarını yöneldi.

Belediye Başkanı Salih Akman’ın talimatıyla sabah saatlerinden itibaren okul bahçelerinde biriken karları temizleyen ekiplerin, akşam saatlerine kadar tüm okula bahçelerini temizleyeceklerini ve öğrencilerin yarın bahçeleri kardan temizlenmiş bir okulda eğitime başlayacaklarını ifade ettiler. Yarın sabah evinden çıkarak işine giden vatandaşlar gibi öğrencilerinde hiçbir kar engeline takılmadan okullarına ulaşacaklarını kaydeden yetkililer, hiç kimsenin mağdur olmasına izin vermeyeceklerini ifade ettiler.